Dramat Asseco Resovii Rzeszów. Na własnym parkiecie przegrała z Delectą Bydgoszcz

Na zakończenie 8. kolejki Plusligi, Asseco Resovia przegrała z ósmym zespołem tabeli, Delectą Bydgoszcz 3:1.

Mecz rozpoczął się od zagrywki Grzegorza Kosoka, niestety pierwszy punkt na swoje konto mogli zapisać goście przebijając blok Resovii. Delecta zdobyła kilka punktów z rzędu i prowadziła 3 oczkami. Nasi jednak w ogóle się nie przejęli i na pierwszą przerwę techniczną zeszli z dwupunktowym prowadzeniem. Z taką też ostatecznie przewagą zakończył się pierwszy set.
Druga odsłona rozpoczęła się podobnie, lecz to goście mogli się cieszyć prowadzeniem przez lwią część seta. Grali coraz lepiej własną piłkę i wykorzystywali błędy Resovii. Próbując ratować sytuację, Trener Travica Józefackim zmienił Grozera, a nieco później Millarem Kosoka. Nie wiele to jednak wniosło do gry i set zakończył się po myśli Delecty.
Kolejne sety zaczynały się jak dwa poprzednie. Na niekorzyść gospodarzy to goście dyktowali warunki. Bydgoszczanie ryzykowali zagrywką i skutecznie. U naszych uwidaczniały się spore braki w przyjęciu i bloku.
Część kibiców nie wytrzymała i wyszła jeszcze przed zakończeniem meczu - "Gdzie Wy idziecie? Pikniki, gdzie Wy idziecie?" - skandował klub kibica. Niestety, nie było na co czekać. W ostatnim secie Delecta rozgromiła Resovię do 14.
W jakiej formie są nasi zawodnicy? Czy za przyczynę dzisiejszej porażki można uznać przemęczenie?
- Przyczyn trzeba szukać gdzie indziej. Mieliśmy w środę mecz z Węgrami, ale to było spotkanie, które nie wymagało od nas dużego wysiłku (Resovia wygrała gładko 3:0 - przyp. red.) - powiedział portalowi MMRzeszow.pl Jacek Rusin, fizjoterapeuta rzeszowskich siatkarzy - Ja szczerze mówiąc jestem zaskoczony postawą zawodników. Kontuzje zostały wyleczone, powinniśmy wygrywać. Trudno mi powiedzieć co się dzisiaj stało. Na pewno zawodnicy odczuwają trudy nowego systemu rozgrywek, ale przed nimi jeszcze bardzo dużo grania.
A co z Mateuszem Miką?
- Mateusz kończy już rehabilitację. Powoli wraca do treningów i w przyszłym tygodniu powinien być już gotowy do gry - powiedział Jacek Rusin.
Asseco Resovia Rzeszów - Delecta Bydgoszcz 1:3 (25:23, 22:25, 17:25, 14:25)MVP spotkania: Martin Sobko
Asseco Resovia Rzeszów: Grzyb (7), Cernić (6), Akhrem (19), Baranowicz (3), Grozer (13), Kosok (4), Ignaczak (libero) oraz Perłowski, Józefacki (6), Millar (2), Buszek (3), Ilić (1).
Delecta Bydgoszcz: Masny (3), Jurkiewicz (4), Szymański (26), Wrona (14), Sopko (17), Siltala (2), Andrzejewski (libero) oraz Pieczonka (8), Konarski, Cerven (1).
Sędziowali: Janusz Soból (Radom) i Maciej Twardowski (Radom).Widzów: ok. 4200. Z Bydgoszczy przyjechało kilkanaście osób.
Aktualna tabela Plusligi:1. PGE Skra Bełchatów 192. Tytan AZS Częstochowa 163. AZS Politechnika Warszawska 144. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 145. Asseco Resovia Rzeszów 136. Jastrzębski Węgiel 117. Delecta Bydgoszcz 118. Fart Kielce 109. Pamapol Wielton Wieluń 710. Indykpol AZS UWM Olsztyn 5
Młoda Liga: Dobra passa przerwana
Wczoraj, niepokonany dotąd drugi zespół Resovii poniósł pierwszą porażkę w Młodej Lidze. Podopieczni Artura Łozy przegrali w swojej hali 3:2 z młodzieżową Delectą Bydgoszcz.