Resovia w Częstochowie bez punktu

Piotr Wrotny
7. kolejka Plusligi. W spotkaniu między AZS Tytanem Częstochową a Asseco Resovią Rzeszów górą byli gospodarze. Nasi przegrali 3:1 (25:22, 25:16, 23:25, 25:23). MVP został Fabian Drzyzga, rozgrywający AZS-u. Przeczytaj przebieg meczu!

Cernić, dla,którego to było pierwsze spotkanie w wyjściowej szóstce Resovii miał problemy z przyjęciem. Dużo błędów popełniał też Grozer. Często atakował niedokładnie,albo zagrywał w aut.
1 set:4-1 na nasze nieszczęście gospodarze dobrze rozpoczęli pierwszą partię5-25-35-46-47-47-5 silne zagrywki obu zespołów8-58-6 Cernić lepiej spisuje się w ataku8-7 po świetnej wybronie Baranowicza, Grozer w punkt8-8 na zagrywkę wchodzi Baranowicz9-8 AZS nie odpuszcza9-9 Akhrem przez środek10-9 atomowa zagrywka Cernića, jednak dobrze przyjmują Częstochowianie10-10 blok Grozer-Perłowski11-10 Perłowski w aut12-10 Cernić kolejny błąd w przyjeciu13-11 Grozer psuje zagrywkę posyłając piłkę kilkanaście metrów za boisko13-12 odrabia Resovia14-12 coraz mocniejsza zagrywka po stronie Resovii, tym razem Akhrema, ale i tak nie mamy z tego punktu16-14 druga przerwa techniczna16-15 atak Aleha Akhrema17-16 Cernić na zagrywce, blisko linii, ale według sędziów w aut18-16 nasi ledwo wyskoczyli do bloku, ważny punkt zdobywają zawodnicy z AZS-u19-16 Akhrem przeszedł na stronę boiska gospodarzy19-17 krótko Grzyb19-18 Grozer na zagrywce, tym razem nie zepsuł, atomowo po siatce, przyjęcie Czewy, ale dobra kontra Grozera20-18 Dębiec przyjmuje bombę Grozera, a Janeczek mocno atakuje20-19 Jeszcze jeden atak Grozera, punkt dla Resovii21-19 Akhrem serwuje w siatkę21-20 Cernić obija blok Częstochowian22-2023-20 as serwisowy gospodarzy. Travica bierze czas23-21 niestety wskazówki trenera nie pomogły. Murek zagrywa, Cernić dobrze przyjął, a nie gorzej Akhrem zaatakował. Na podwyższenie bloku Cernića zmienia Millar.24-21 Baranowicz serw, Gierczyński mocny atak, którego nie bronimy. Zmiana powrotna w Resovii i drugi czas dla Travicy. W AZS-ie Sobala zmienia Gierka24-22 dobry atak Cernića25-22 dobrze zagrywa Cernić, ale tracimy punkt setowy przez obity blok naszych.
2 set:0-11-1 Grozer na zagrywce i aut2-1 Grozer się rehabilituje2-2 nie bronimy ataku AZS-u3-2 obity blok Cernića4-2 wybroniliśmy, ale szansa na punkt nie wykorzystana5-2 atak Grozera w antenkę. Czas dla Travicy, podczas przerwy ewidentnie niezadowolony ze swojej gry Niemiec6-2 Gierczyński na zagrywce, Igła przyjmuje na palce, a Grozer znów psuje.Józefacki zmienia Grozera6-3 Cernić obija blok Janeczka7-3 tracimy punkt po bloku8-3 Józefacki w blok, zabrakło Igły w asekuracji Józka. Wraca Grozer.8-48-5 świetnie Igła w obronie, Cernić notuje udany atak po bloku9-5 Gierczyński po prostej przez środek9-6 zamieszanie w drużynie Resovii, ale blok Perłowski-Grozer zadziałał skutecznie10-6 Cernić niecelnie zagrywa, piłka kilka centymetrów za linią11-6 długa wymiana, niestety punkt dla Czewy11-711-8 potrójny blok po naszej stronie skutecznie obił atak Częstochowy12-812-9 Aleh Akhrem!13-9 kolejny błąd Grozera, tym razem na zagrywce14-914-10 Grzyb z krótkiej14-1115-11 kwaśna mina Igły, nie udało mu się wybronić piłki16-11 tym razem wspaniała obrona Ignaczaka, ale Grozer psuje atak16-12 Grzyb z podobnej piłki co poprzednio17-12 Murek po skosie, nasi przekonani o aucie17-13 gospodarze w aut18-13 nasi nie potrafią się oprzeć grze gospodarzy18-14 Janeczek psuje zagrywkę19-1420-14 długa wymiana, Akhrem zablokowany. Czas dla Travicy.21-14 Igła źle przyjmuje zagrywkę Murka21-15 z krótkiej dla nas tym razem Perłowski22-15 niestety podobnie rywali Resovii22-1623-16 Grozer w aut24-1625-16 Igła źle, koniec seta
3 set:1-0 Buszek wchodzi za Cernića i rozpoczyna set błędną zagrywką1-1 Perła!1-2 Akhrem obija Blok2-2 Janeczek mocno po skosie w puste miejsce naszej strony boiska2-3 Grozer podobne zdobywając punkt dla Resovii2-42-5 Grozer - atomowa zagrywka, Akhrem punktuje. Czas dla Marka Kardosa, trenera Częstochowy3-5 Igła świetnie w obronie, Akhrem atak, ale w antenkę3-6 Grzyb!4-6 tracimy punkt po bloku. Igłą nie dał rady wybronić, ale próbował4-74-8 Grozer celnie obok libero gospodarzy5-8 Grzyb nie dał rady dobiec do piłki6-87-8 Grozer traci dobrą passę, daleki aut. Travica bierze czas.7-9 dobrze wracamy do gry8-98-109-10 punkt za punkt10-10 wyrównuje Janeczek10-1111-11 Gierczyński, były zawodnik Resovii zdobywa punkt dla swojego nowego-starego zespołu12-11 dzielnie Resovia broniła, ale nie dała rady12-12 po skosie Akhrem. Millar wchodzi za Grzyba13-1213-1313-14 Akhrem dobra zagrywka, Częstochowa nie broni14-14 Janeczek mądrze po bloku14-15 Janeczek w aut15-15 Gierczyński w aut, po długiej wymianie15-16 mocno Buszek, schodzimy na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu15-17 Baranowicz - dobra zagrywka na palce Gierka16-1716-1816-19 Aleh Akhrem piekielnie mocno, Dębiec nie odbiera. Czas bierze Kardos.17-1917-20 Akhrem!18-2018-21 Gierek w aut19-21 tak samo Grozer19-22 znów Akhrem!20-22 Janeczek sprytnie ogrywa blok Resoviaków. Zmiana u gospodarzy: Oczko za Janeczka21-22 Travica bierze czas.22-22 Grozera atak obity23-22 Cernić wraca, zmienia Akhrema23-23 Kosok wchodzi za Baranowicza. Zmiana powrotna Janeczka z Oczko23-24 Millar na zagrywce. Nie za mocna, ale niezwykle trudna technicznie23-25 jeszcze raz Millar! Częstochowa sie gubi i wygrywamy seta
4 set:0-1 dobrze rozpoczyna Resovia1-11-2 Akhrem po bloku1-3 błąd w Częstochowie, Rzeszów wykorzystuje to2-3 Grozer w aut, juz po raz kolejny parę dobrych metrów poza boiskiem3-3 atak Grozera obity przez podwójny blok AZS-u4-3 Akhrem też obity, ale przez pojedynczy4-44-54-6 atomowa zagrywka Akhrema, myli się w przyjęciu Murek5-65-76-7 długa wymiana, kończy na korzyść gospodarzy Gierczyński6-8 dobrze rozegrał Baranowicz, Akhrem punktuje7-87-9 Akhrem ze środka7-10 Akhrem z przechodzącej7-11 zamieszanie pod siatką, Grozer kończy8-11 Gradowski wchodzi za Murka8-12 Grozer nad blokiem9-129-13 Akhrem obok bloku10-13 Gierczyński po taśmie, Igła broni, atak Grozera obity przez blok Czewy11-13 Millar błędnie w bloku11-1412-14 Akhrem na zagrywce bardzo mocno, jednak bronią Częstochowianie. Kontra Buszka nieudana.12-1513-15 Grozer wciąż się myli14-15 Akhrem niedokładnie przyjmuje i piłka wędruje poza boisko14-16 Akhrem z prostej przez środek. Druga przerwa techniczna15-16 Piłka miedzy nogami Igły z ataku Nowakowskiego.16-16 Remis. Grozer nie przekonany czy jego atak był po bloku czy nie16-17 Jeszcze jedna piłka do Grozera. Tym razem udany plas17-17 Buszek psuje zagrywkę posyłając piłkę w aut.18-17 Gierek z przechodzącej i prowadzenie gospodarzy18-18 Perłowski z krótkiej.19-18 Gierczyński atakuje.19-19 Buszek celnie z drugiej linii20-19 Grozer w siatkę. Psuje dziś bardzo dużo zagrywek20-20 Ryana Millar ratuje sytuację21-20 Wiśniewski z krótkiej, ale zmienia go Sobala. Cernić wchodzi za Alka21-21 Grozer przez blok Nowakowskiego i Gradowskiego! Ależ emocje! Zmiana powrotna Sobala za Wiśniewskiego. Czas bierze Kardos. Travica decyduje, że Grzyb zmieni Baranowicza22-21 tracimy punkt, Baranowicz wraca.23-21 fatalne przyjecie Buszka, piłka wędruje daleko poza boisko. Travica bierze czas. Częstochowa coraz bliżej zwycięstwa...23-22 Grozer obok bloku. Kosok wchodzi za Perłowskiego24-22 Piłka do Grozera – a on w aut. Jeszcze zmiana Hebdy za Drzyzgę w drużynie gospodarzy. Travica bierze drugi czas24-23 Kosok z krótkiej na Dębca. Akhrem wraca za Cernića25-23 KONIEC...
AZS Tytan Częstochowa: Drzyzga, Janeczek, Wiśniewski, Murek, Nowakowski, Gierczyński, Dębiec (libero) oraz Sobala, Oczko, Gradowski, Hebda.
Asseco Resovia Rzeszów: Baranowicz, Perłowski, Grzyb, Akhrem, Grozer, Cernić, Ignaczak (libero) oraz Millar, Józefacki, Buszek.
Pozostałe wyniki 7. kolejki:Zaksa Kędzierzyn Koźle- Fart Kielce 3:2Delecta Bydgoszcz- Jastrzębski Węgiel 3:1AZS UMW Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 0:3