MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert galowy Festiwalu Opero-Operetkowego 2023 w Ciechocinku. „Termy Karakalii – Termy Ciechocinek”

Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska
To już 25. edycja festiwalu, który przyciąga tłumy do Ciechocinka. Festiwal operowo-operetkowy od 2022 roku nosi imię Kazimierza Kowalskiego.
To już 25. edycja festiwalu, który przyciąga tłumy do Ciechocinka. Festiwal operowo-operetkowy od 2022 roku nosi imię Kazimierza Kowalskiego. Ewelina Fuminkowska
W sobotę, 5 sierpnia w Muszli Koncertowej rozpoczął się 25. Festiwal Opero-Operetkowy im. Kazimierza Kowalskiego w Ciechocinku. Koncert galowy mimo deszczu przyciągnął tłumy do Parku Zdrojowego.

Pod parasolami tłumnie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu galowego 25. Festiwalu Opero-Operetkowego w Ciechocinku. Od ubiegłego roku festiwal nosi imię Kazimierza Kowalskiego, pomysłodawcy i inicjatora powstania imprezy w uzdrowisku.

- Kazimierz powiedziałby, że wita najwspanialszą publiczność w Europie. Tak i ja witam się z państwem – zaczęła Małgorzata Kowalska, dyrektor artystyczna festiwalu i prowadząca koncerty. - To dwudziesty piąty festiwal, gdyby nie pandemia byłby dwudziesty szósty.

Gości wraz z Małgorzatą Kowalską przywitał burmistrz Ciechocinka, Jarosław Jucewicz.

Wszystko zaczęło się w 1998 roku, wówczas Kazimierz Kowalski zamarzył o festiwalu operowo – operetkowym. - Szukał miejsca blisko bazy wypadowej, blisko Łodzi i padło na Ciechocinek. Pełen entuzjazmu Kazimierz przyjechał do uzdrowiska, by spotkać się z burmistrzem, który na stanowisku był zaledwie od kilku miesięcy. Mimo wielu obaw udało się i tak już trwamy – wspomniała Małgorzata Kowalska.

Pierwszy koncert w sobotni wieczór (5.08.2023 r.) w Muszli Koncertowej pod tytułem „Termy Karakalii – Termy Ciechocinek” rozpoczął niezwykłe muzyczne wydarzenie.

- To festiwal, na który najbardziej czekają turyści – powiedział Jarosław Jucewicz, burmistrz Ciechocinka.

Kuracjusze i goście nadwiślańskiego uzdrowiska potwierdzają. - Specjalnie przyjechałam z mężem na dwa dni. Już w marcu zarezerwowaliśmy pokój. To nic, że pada, muzyka wynagrodzi wszystko – powiedziała Irena Sapieh z okolic Lublina.

Pan Wacław z Grodziska Mazowieckiego dodaje: - Za bilet do opery trzeba zapłacić sporo. Tu mamy dwa dni muzyki za darmo. Nie mogło mnie tu zabraknąć.

Kolejny koncert również w Muszli Koncertowej, która także nosi imię zmarłego Kazimierza Kowalskiego, odbędzie się w niedzielę, 6 sierpnia. Początek o godz. 20. Wstęp jest bezpłatny.

Następnie artyści wystąpią w kameralnym Teatrze Letnim. Tu należy mieć bilet.

To pięć dni wspaniałej muzyki, podczas których będzie można podziwiać mistrzów operetki, czy najpiękniejsze duety świata.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rusza 61. Festiwal w Opolu. Znamy szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto