Futsal Świecie – Gwiazda Ruda Ślaska. Fogo Futsal Ekstraklasa nie dla świecian. Zobacz zdjęcia i wideo z meczu

Jakub Keller
To miało być święto futsalu w Świeciu. Futsal Świecie bronił w rewanżowym meczu barażowym dwubramkowej zaliczki. Ale nie obronił. Do Fogo Futsal Ekstraklasy awansowała Gwiazda Ruda Śląska.

Futsal Świecie - Gwiada Ruda Śląska

Mecz ten bardzo przypominał spotkanie z Red Devil Chojnice. Wymarzony początek dla gospodarzy, których na prowadzenie w 8. minucie wyprowadził Marcin Mrówczyński. Wyrównał w 12. minucie Ariel Piasecki. Ale dwie minuty później Piotr Kaczkowski wyłożył piłkę jak na tacy Mateuszowi Cymanowi, który z najbliższej odległości dopełnił tylko formalności.

I kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się delikatną przewagą gospodarzy, na 25 sekund przed przerwą wyrównał Alcibar.

Przed drugą połową świecki zespół miał jednak dwie bramki przewagi z pierwszego meczu. Ale wszystko na nic. Podopieczni Marcina Mikołajewicza zagrali koszmarną drugą część, która przegrali aż 0:4! Tym samym marzenia o Fogo Futsal Ekstraklasie muszą odłożyć na kolejny rok.

Futsal Świecie – PKO Gwiazda Ruda Śląska 2:6 (2:2)

Bramki: Mrówczyński, Cyman (FŚ) oraz Piasecki, Alcibar 2. Baldrich 3