PLK: Niespodziewana wygrana Znicza

Keddric Mays.
Keddric Mays. Fot. Łukasz Solski
Niespodzianka w Słupsku. Znicz Jarosław w zaskakujący sposób przerwał serię porażek, wygrywając z Energą Czarnymi 75:74.

Bohaterem jarosławian był Keddric Mays, który w pierwszym fragmencie meczu nie trafiał, ale w decydującej kwarcie był bardzo skuteczny. Trafił także decydujący rzut tuż przed końcową syreną, przy jednopunktowym prowadzeniu Energi Czarnych.

To była pierwsza wygrana Znicza po serii czterech porażek. W poprzednich dziewięciu spotkaniach jarosławianie mieli bilans 1-9.

Najwięcej punktów dla Znicza zdobył Mays (18), skuteczni byli także Jeremy Chappell (17 pkt., 5 asyst i 10 zbiórek) oraz niedawno sprowadzony z Koszalina Łukasz Diduszko (17 pkt. i 6 zbiórek). W zespole gospodarzy najlepiej zagrał Paweł Leończyk.

Energa Czarni Słupsk - MKS Znicz Jarosław 74:75 (28:23, 16:11, 11:20, 19:21)

Czarni: P. Leończyk 21, T. Brazelton 18 (3), M. Cesnauskis 13 (2), C. Booker 9, M. Sroka 9 (1), A. Harris 4, J. Sulowski 0, W. Żurawski 0.
Znicz: K. Mays 18 (3), J. Chappell 17 (1), Ł. Diduszko 17, T. Zabłocki 14 (4), A. Mikołajko 3 (1), D. Witos 2, M. Moralewicz 2, B. Sarzało 2, D. Wyka 0.

W niedzielę ostatni mecz tej kolejki AZS Koszalin - Stal Stalowa Wola.