PLK: Porażka Znicza i Stali

Keddric Mays.
Keddric Mays. Fot. Łukasz Solski
Koszykarze AZS Koszalin wygrali ze Stalą Stalowa Wola 84:80 w pierwszym meczu pre play-off PLK. Gospodarze napędzili sporo strachu swoim kibicom trwoniąc 24-punktową przewagę. Znicza Jarosław przegrał w Warszawie z Polonią Azbud 94:88.

Kibice w Koszalinie przecierali oczy ze zdumienia. Po pierwszej kwarcie ich drużyna prowadziła 24 punktami, dając rzucić rywalom jedynie siedem. Mimo to na dziesięć minut przed zakończeniem meczu to nie gospodarze, a Stal Stalowa Wola wygrywała różnicą siedmiu punktów.

Początek ostatniej kwarty był jednak dla ekipy AZS doskonały. Koszalinianie zdobyli sześc punktów z rzędu i przegrywali jednym punktem. Wtedy swoją pierwszą trójkę w meczu trafił Sebastian Balcerzak wyprowadzając AZS na prowadzenie 66:64. Od tego momentu do końca spotkania trwała wyrównana walka kosz za kosz, ale ostatecznie dzięki celnym czterem rzutom wolnym Dante Swansona koszalinianie wygrali pierwszy mecz pre play-off.

AZS Koszalin - Stal Stalowa Wola 84:80 (31:7, 12:28, 14:29, 27:16)

AZS: G. Reese 23 (1), M. Kuebler 17 (3), D. Swanson 16 (1), A. Metelski 7, S. Balcerzak 7 (1), I. Milicić 4, M. Kovac 4, G. Arabas 3 (1), G. Surmacz 3.
Stal: M. Wołoszyn 21 (5), M. Miszczuk 14 (2), D. Godbold 10 (2), T. Andrzejewski 9, R. Partyka 8 (2), M. Klima 7, J. Jarecki 6, M. Malczyk 5 (1), P. Pydych 0.

Przebudzenie Millera

Dzięki świetnej drugiej połowie Eddiego Millera Polonia Azbud Warszawa pokonała Znicz Jarosław 94:88.

Był to pierwszy mecz serii do dwóch wygranych w eliminacjach play-off. Drugie spotkanie w środę w Jarosławiu.

Goście z Podkarpacia przeważali w pierwszych pięciu minutach. Prowadzili 19:8, a w tym czasie trafili pięć trójek. Równa walka w tym spotkaniu trwała do momentu, w którym zaczął trafiać Eddie Miller. Lider Polonii Azbud w pierwszej połowie nie zdobył żadnego punktu, a w drugiej uzyskał ich aż 25. Mimo szalonych akcji Keddrica Maysa (dwa trafienia z ośmiu metrów w ostatniej minucie) Znicz nie zdołał odrobić strat, a dobił rywala kolejną trójką właśnie Miller.

Indywidualnie w tym meczu świetnie wypadł rzucający Znicza Jeremy Chappell, który zdobył 23 punkty, miał 9 zbiórek, 9 asyst i 8 przechwytów.

Polonia Azbud - Warszawa Znicz Jarosław 94:88 (24:26, 19:18, 24:16, 27:28)

Polonia: E. Miller 25 (6), H. Nana 21, M. Nowakowski 9 (1), A. Perka 8, B. Hughes 8, P. Frasunkiewicz 7 (1), M. Przybylski 6, A. Czujkowski 5 (1), M. Bacik 5.
Znicz: J. Chappell 23 (1), K. Mays 23 (5), T. Zabłocki 17 (3), D. Witos 8, D. Wyka 6, Ł. Diduszko 6, B. Sarzało 5 (1), M. Moralewicz 0.