PLK: Znicz przegrał z Kotwicą

Tym razem nie tylko trzej Amerykanie, ale i Tomasz Zabłocki zdobywali punkty dla Znicza Jarosław. To było jednak za mało, żeby pokonać Kotwicę w Kołobrzegu. Gospodarze wygrali 84:78.

W meczu rywali najdalej od siebie oddalonych geograficznie w PLK Kotwica walczyła o przełamanie złej serii i odzyskanie przewagi nad Polonią 2011 w walce o utrzymanie. Świetne trafienia Zabłockiego za trzy (7 w meczu, 6 w pierwszej połowie, łącznie 23 punkty, rekord sezonu) jeszcze kilka minut przed końcem dawały Zniczowi prowadzenie. Jednak w końcówce najważniejsze rzuty trafiał Adam Harrington, który najwyraźniej zadomowił się już w Kołobrzegu. Zdobył 19 punktów, co jest jego rekordem w Polsce.

Kotwica Kołobrzeg - Znicz Jarosław 84:78 (27:22, 22:23, 15:18, 20:15)

Kotwica: O. Smith 23 (2), A. Harrington 19 (5), D. Harris 14, P. Stelmach 11 (3), B. Diduszko 9 (1), Ł. Wichniarz 8 (2), B. Brown 0, S. Rduch 0, D. Bręk 0.
Znicz: T. Zabłocki 23 (7), J. Williamson 20, J. Chappell 17 (3), K. Mays 14 (3), B. Sarzało 4, A. Mikołajko 0, D. Wyka 0, D. Witos 0.