PlusLiga: Asseco Resovia przegrała drugi raz z Zaksą

sport24.pl
W drugim meczu pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Asseco Resovią Rzeszów górą okazali się gospodarze, którzy pokonali swoich rywali 3:1.

Pierwsza udana akcja należy do Gierczyńskiego - 0:1. Jarosz szybko odpowiada - 1:1. Popsuta zagrywka Kaźmierczaka - 1:2. Skuteczny atak Oivanena wyprowadza Resovie na dwupunktowe prowadzenie -1:3. Błąd Jarosza - 1:4. Zawodnik rehabilituje się szybko i skutecznie obija rzeszowską ścianę - 2:4. Zatrzymany Ruciak i przewaga Resovii jest już spora - 2:6. O czas w tym momencie prosi trener Stelmach. Bezpośrednio punkt z zagrywki zdobywa Akhrem - 2:7. Trzecie "oczko" na konto ZAKSY zdobywa Sammelvuo - 3:7. Pierwsza przerwa techniczna ma miejsce przy prowadzeniu ekipy gości - 3:8. Tym razem kędzierzynianie skutecznie blokują Oivanena - 4:8. Dzisiejszy mecz ma całkowicie inne oblicze - Resovia wybudowała sobie pewną przewagę - 5:10. Mocna zagrywka Gierczyńskiego - 5:12. Jarosz przedziera się przez potrójny blok - 6:12. Kolejny punkt pada łupem podopiecznych Ljubo Travicy - 6:13. Kolejna skuteczna interwencja Jarosza - 7:13. Ten sam zawodnik obija ręce Gierczyńskiego i zdobywa 8 punkt na konto ZAKSY. Szybko odpowiada jednak zespół z Rzeszowa - 8:14. Skuteczna kiwka Redwitza daje Resovii 15 "oczko". Mimo to druga przerwa techniczna ma miejsce przy stanie 9:16, po skutecznej akcji Akhrema. Po przerwie ten białoruski siatkarz psuje zagrywkę - 10:16. Grzyb skutecznie atakuje po prostej - 10:17. Gladyr wykazuje się skutecznym atakiem ze środka - 11:17. Mocny atak Jarosza po przekątnej - 12:17. Błąd wkrada się w szeregi Resovii - 13:17. ZAKSA odrobiła część strat i o czas prosi szkoleniowiec z Rzeszowa. Czas wybija z rytmu Gladyra, który psuje zagrywkę - 13:18. Ten sam błąd popełnia Redwitz - 14:18. Jarosz skutecznie atakuje i kolejne straty odrabiają kędzierzynianie - 15:18. Gierczyński uderza po prostej i muska ręce Ruciaka - 15:19. Po chwili Gierczyński zdobywa kolejny punkt, tym razem już 21. O czas prosi trener Stelmach przy stanie 15:21. Po czasie od razu punkt zdobywa Ruciak - 16:21. W szeregach Resovii pojawiają się Mika i Perłowski. Coraz bliżej wygranej są siatkarze Resovii i po ataku Akhrema jest już 17:23. Asem serwisowym popsiuje się Oivanen, zdobywając tym samym piłkę setową - 17:24. Pierwszego setbola broni skutecznie Gladyr - 18:24. Oivanen autowo atakuje - 19:24. Długą wymianę piłek kończy Akhrem i tym samym Resovia wygrywa pierwszego seta - 19:25.

Drugi set rozpoczyna się od popsutej zagrywki Gierczyńskiego - 1:0. Dobrze ustawiony potrójny blok ZAKSY na Akhremie - 2:0. Pierwszy punkt dla Resovii zdobywa Kosok - 2:1. Atakiem z lewego skrzydła wykazuje się Sammelvuo - 4:1. ZAKSA w tym secie wróciła z nowymi siłami. Grzyb atakuje ze środka - 4:2. Oivanen posyła piłkę w siatkę - 5:2. Najpierw problematyczną zagrywką, a potem silnym atakiem wykazuje się Jarosz i tym samym ZAKSA prowadzi już 6:2 i o czas prosi Ljubo Travica. Po czasie Sovia zdobywa 3 "oczko" na swoje konto, jednak po chwili Akhrem myli się w polu serwisowym - 7:3. Udany blok Ruciaka na Oivanenie sprowadza oby dwa zespoły na pierwszą przerwę techniczną - 8:3. Nieudana interwencja Ruciaka - 8:4. Grzyb po chwili psuje zagrywkę - 9:4. Akhrem atakuje skutecznie po prostej - 9:5. Ruciak szybko odpowiada atakiem po przekątnej - 10:5. Błąd w szeregach Sovii - 11:6. Akhrem skutecznie obija kędzierzyński blok - 11:7. Sammelvuo uderza w sam środek boiska rywala - 12:7. Po chwili Akhrem autowo atakuje i tym samym 13 "oczko" zdobywa ZAKSA. Sammlvuo wykazuje się perfekcyjnym atakiem po prostej - 14:7. Skuteczna przesunięta krótka Resovii - 14:8. Błąd ZAKSY - 14:9. Grzyb ustawia pojedynczy blok, który zatrzymuje skutecznie atak Gladyra - 14:10. Po chwili Ukrainiec rehabilituje się i zdobywa 15 punkt. Kolejnym punktującem blokiem wykazuje się Grzyb - 15:12. Druga przerwa techniczna ma miejsce przy stanie 16:12. Po wznowieniu gry Gladyr nie trafia w piłkę i tym samym punkt za darmo zyskuje Resovia - 16:13. Perłowski zmienia Grzyba. Ruciak atakuje po skosie - 17:13. Oivanen atakuje po prostej, jednak przestrzela boisko - 18:13. Autowym atakiem wykazuje się również Ruciak - 18:14. Ze środka atakuje Kaźmierczak - 20:14. W tej chwili o czas poprosił rzeszowski szkoleniowiec. Oivanen bryluje mocnym atakiem - 20:15. Kaźmierczak skutecznie obija blok rzeszowian - 21:15. Mika zmienia Gierczyńskiego. Udany atak Kosoka - 21:16. Kontra Akhrema daje gościom 17 punkt i część strat zostaje odrobiona. Z lewego skrzydła atakuje Sammlvuo - 22:17. Błąd Redwitza dostarcza 23 punkt na konto gospodarzy. Akhrem punktuje z lewego skrzydła - 23:18. Fiński zawodnik ZAKSY zdobywa pierwszą piłkę setową - 24:18. Ostatecznie seta wygrywają gospodarze - 25:18.

Trzeci set rozpoczyna się od dotknięcia siatki przez Oivanena - 1:0. Kaźmierczak zablokowany przez Grzyba - 1:2. Akhrem przedziera się przez blok ZAKSY i Resovia wychodzi na dwupunktowe prowadzenie - 1:3. Szybko 2 "oczko" zdobywa Sammelvuo. Duet: Jarosz - Gladyr skutecznie blokuje atak Akhrema - 2:3. Kolejny błąd na koncie Resovii i dochodzi do remisu po 4. Z pewego skrzydła skutecznie atakuje Jarosz - 5:4. Dobrze ustawiony blok po stronie Sovii zdobywa 5 punkt. Doskonale spisuje się dzisiaj Grzyb w grze blokiem. Gierczyński skutecznie atakuje i następuje kolejny remis tym razem po 6. Jarosz huknął jak z armaty - 7:6. Z lewego skrzydła atakuje Oivanen - 7:7. Pierwsza przerwa techniczna ma miejsce przy stanie 8:7 po dobrym ataku Fina Sammelvuo. Po powrocie na boisko Oivanen obija kędzierzyński blok - 8:8. Po chwili Gierczyński psuje zagrywkę - 9:8. Błąd w zagrywce popełnia również Ruciak - 9:9. Akhrem znajduje dziurę w bloku - 10:10. Asem serwisowym popisuje się Oivanen i Resovia wychodzi na prowadzenie - 10:11. Gladyr wykorzystuje przechodzącą piłkę - 11:11. Akhrem przekracza linię 3 metra - 12:11. Bezpośrednio punkt z zagrywki zdobywa Jarosz - 13:11 i o czas prosi trener Resovii. Kolejna problematyczna zagrywka Jarosza - 14:11. Gladyr i Masny ustawiają skuteczny blok - 15:11. Przewaga ZAKSY powoli wzrasta. Druga przerwa to zdecydowana przewaga gospodarzy - 16:12. Po przerwie punkt zdobywają siatkarze z Rzeszowa - 16:13. Resovia odrabia kolejny punkt - 16:14. Mika atakuje z prawego skrzydła, jednak zostaje zablokowany przez Kaźmierczaka - 18:14. Gladyr wykazuje się atakiem z końcowej strefy boiska - 19:14. Za chwilę jednak Ukrainiec psuje zagrywkę - 19:15. Mika wykazuje się skutecznym atakiem po prostej - 19:16. Kaźmierczak zdobywa 20 punkt dla ZAKSY. Przechodzącą piłkę skutecznie wykorzystuje Jarosz - 21:16. ZAKSA coraz bliżej wygrania kolejnego seta. Kolejna skuteczna interwencja Jarosza - 22:16. Mika posyła piłkę w siatkę - 23:16. Masny zdobywa asa serwisowego i zdobywa tym samym piłkę setową - 24:16. Po chwili zawodnik ten psuje zagrywkę - 24:17. Ruciak obija blok Resovii i tym samym ZAKSA wygrywa trzecią odsłonę spotkania 25:17.

Czwartą partię spotkania rozpoczynają dobrze gospodarze - Jarosz uderza po skosie - 1:0. Akhrem myli się w ataku i ZAKSA prowadzi 2:0. As serwisowy Ruciaka i przy stanie 4:0 o czas prosi zdenerwowany trener Travica. Czas wybija z rytmu Ruciaka, który psuje zagrywkę - 4:1. 5 punkt dla ZAKSY zdobywa Kaźmierczak. Ze środka skutecznie atakuje Gladyr - 6:2. Po chwili Ukrainiec powtarza swój wyczyn - 7:2. Przewaga ZAKSY powoli staje się ogromna. Jarosz myli się w polu serwisowym - 7:3. Przesunięta krótka Gladyra, po której następuje pierwsza przerwa techniczna - 8:3. Po wznowieniu gry błąd w ataku popełnia Akhrem - 9:3. Gladyr psuje zagrywkę i 5 punkt wędruje na konto Resovii. Kaźmierczak wykazuje się skutecznym atakiem - 11:5. Oivanen atakuje po palcach rywali - 11:6. Wkrótce Akhrem posyła piłkę w siatkę - 12:6. Jarosz ustawia blok na Gierczyńskim - 13:7. Szybko jednak Gierczyński odrabia stracony punkt - 13:8. Po chwili zagrywkę psuje Ilić, który zastąpił na boisku Redwitza - 14:8. Zagrywkę psuje również Gierczyński. Po ataku Jarosza ma miejsce druga przerwa techniczna, na której pewnie dominuje ZAKSA - 16:9. Po przerwie Resovia zdobywa punkt na swoje konto - 16:10. Gladyr skutecznie blokuje Gierczyńskiego - 17:10. Sytuacja Resovii wygląda nieciekawie. Błąd Gierczyńskiego w przyjęciu - 18:11. Jarosz atakuje z lewego skrzydła - 19:12. Po chwili atakujący ZAKSY ponownie punktuje - 20:13. Oivanen nie trafia czysto w piłkę - 21:13. Czas wykorzystuje Ljubo Travica. 22 punkt zdobywa Sammelvuo. Kaźmierczak psuje zagrywkę - 22:14. Jarosz atakuje po przekątnej - 23:14. ZAKSA pewnie zmierza do zwycięstwa w tym spotkaniu. Akhrem atakuje z przesuniętej krótkiej - 23:15. Jarosz bryluje dzisiaj w ataku i zdobywa piłkę meczową - 24:15. Pierwszego meczbola dzielnie bronią rzeszowanie - 24:16. Atak Sammelvuo kończy seta - 25:16. Na sam koniec seta nieszczęśliwej kontuzji doznaje Grzyb i zawodnik zostaje zniesiony z boiska.

MVP: Gladyr

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2:0 dla ZAKSY

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (19:25, 25:18, 25:17, 25:16)
ZAKSA: Masny, Sammelvuo, Jarosz, Gladyr, Kaźmierczak, Ruciak, Mierzejewski (l), Witczak.
Resovia: Gierczyński, Grzyb, Oivanen, Redwitz, Kosok, Akhrem, Iganczak (l), Mika, Perłowski, Papke, Ilić.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?