PlusLiga: Asseco Resovia wygrała i zostaje w grze

sport24.pl
Asseco Resovia pokonała w trzecim spotkaniu ZAKSĘ 3:2 i tym samym pozostaje w grze o brązowe medale.

Pierwsza akcja należy dla ekipy Resovii - 1:0. Podwójne odbicie przez Perłowskiego - 1:1. Po chwili błąd popełnia Oivanen - 1:2. Bezpośrednio punkt z zagrywki zdobywa Jarosz, jednak po chwili ten zawodnik psuje zagrywkę - 3:3. Błąd w polu serwisowym popełnia również Akrem - 3:4. Udana kiwka Ruciaka i goście mają dwupunktową przewagę - 3:5. Skuteczna przesunięta krótka Gladyra - 4:6. Skutecznie atakuje również Oivanen, obijając blok rywala - 5:6. Zawodnik wykazuje się po chwili atakiem po prostej i Resovia doprowadza do remisu po 6. Po autowym ataku Gierczyńskiego następuje pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu ZAKSY - 6:8. Po wznowieniu gry atakiem z drugiej lini wykazuje się Akhrem - 7:8. Resovia szybko doprowadza do kolejnego remisu po punktowej zagrywce Gierczyńskiego - 8:8. Atak Ruciaka z prawego skrzydła - 8:9. Dobrze ustawiony podwójny blok kędzierzynian zatrzymuje Akhrema - 8:11. Po chwili Oivanenowi udaje się przedrzeć przez ścianę ZAKSY - 9:11. Asem serwisowym popisuje się Perłowski - 10:11. Zawodnik jednak zaraz potem popełnia błąd - 10:12. Nieudany atak Akhrema i ZAKSA prowadzi trzema punktami - 10:13. Gladyr dotyka siatki i punkt za darmo na konto gospodarzy - 11:13. Skuteczny atak Oivanena z prawego skrzydła - 12:14. Akrem popełnia błąd w polu serwisowym - 12:15. 13 "oczko" na konto Resovii zdobywa Oivanen, obijając palce rywali - 13:15. Jarosz rozbija blok rzeszowian i druga przerwa techniczna ma miejsce przy stanie - 13:16. Po powrocie na boisko atakuje Gierczyński - 14:16. Szybko odpowiada Jarosz - 14:17. Jarosz prezentuje dzisiaj wysoką skuteczność w ataku - kończy każdą akcję. Przesunięta krótka Perłowskiego - 15:17. Przewaga ZAKSY utrzymuje się nadal - 15:18. Ruciak posyła piłkę w siatkę - 16:18. Skuteczny blok gospodarzy i Resovia dzielnie goni swoich rywali - 17:18. Remis po 18 następuje po ataku Oivanena. W tym momencie o czas prosi trener Stelmach. Kolejnym dobrze ustawionym blokiem popisuje się Resovia i wychodzi na prowadzenie - 19:18. Perłowski psuje zagrywkę - 19:19. Jarosz z kontrataku - 19:20 i o czas prosi tym razem miejscowy szkoleniowiec. Po czasie myli się w ataku Akrem - 19:21. Oivanen zdobywa 20 punkt dla swojego zespołu. Skuteczny atak Kosoka doprowadza do remisu po 21, co zapowiada emocjonujące spotkanie. Jarosz tym razem myli się i posyła piłkę daleko w aut i przy stanie 22:21 drugi czas wykorzystuje trener ZAKSY. Czas okazuje się korzystny, bowiem zaraz po nim Oivanen psuje zagrywkę - 22:22. W szeregi Resovii wkrada się kolejny błąd - 22:23. Drugi czas wykorzystuje również trener Travica. Akcja blok-aut i mamy kolejny remis po 23. Na boisko w szeregach gospodarzy pojawia się Papke i Ilić. Atak po skosie Jarosza daje ZAKSIE pierwszą piłkę setową. Na boisku w ekipie gości pojawia się Szczerbaniuk. Gospodarze nie poddają się tak łatwo - 24:24. Wyśmienity atak Jarosza po prostej i kolejny setbol dla kędzierzynian - 24:25. Skuteczna interwencja Perłowskiego i po 25. Resovia nie ma sposobu, by zatrzymać ataki Jarosza - 25:26. Błąd w przyjęciu Akhrema i pierwszy set pada łupem ZAKSY - 25:27.

W drugim secie w szeregach Resovii pojawia się Mika, zmieniając Akhrema. Pierwszy punkt należy dla ZAKSY po popsutej zagrywce gospodarzy - 0:1. Jarosz atakuje po prostej - 1:2. Dobra passa kędzierzynian trwa i podopieczni trenera Stelmacha po doskonałej zagrywce Szczerbaniuka wysuwają się pewnie na prowadzenie - 1:5. O czas prosi szkoleniowiec Resovii. Po czasie punkt zdobywa Oivanen - 2:5. Przesunięta krótka Gladyra - 2:6. Jarosz psuje zagrywkę - 3:6. Ten sam błąd popełniają również gospodarze - 3:7. Fiński atakujący Sovii pewnie zdobywa 4 "oczko" na konto swojej drużyny - 4:7. Pierwsza przerwa następuje przy stanie 4:8. Po wznowieniu gry zagrywkę psuje Gladyr - 5:8. Ruciak skutecznie uderza z lewego skrzydła - 5:9. Lekki plask Oivanena daje 6 punkt dla Resovii - 6:9. Autowy atak Jarosza - 7:9. Zawodnik ten szybko rehabilituje się i skutecznie przedziera się przez podwójny blok rywala - 7:10. Atak z przesuniętej krótkiej Szczerbaniuka - 7:11. Błąd w przyjęciu popełnia Mika i przewaga ZAKSY rośnie - 7:12. Udana interwencja Sammelvuo i przy stanie 7:13 czas wykorzystuje trener Travica. Pojedynczy blok Szczerbaniuka - 7:14. Po chwili Jarosz atakuje po prostej, obijając blok - 7:15. ZAKSA zamienia każdą akcję w punkt. Resovia otrzymuje punkt za darmo w skutek popsutej zagrywki kędzierzynian - 8:15. Druga przerwa techniczna nie przynosi żadnych zmian - nadal utrzymuje się pewna przewaga ZAKSY - 8:16. Po wznowieniu gry dwa "oczka" z rzędu zdobywają gospodarze - 10:16. Potrójny blok kędzierzynian skutecznie zatrzymuje atak Gierczyńskiego - 10:18. Jarosz psuje zagrywkę - 11:18. Kontratak Sammelvuo - 11:19. Cztery odbicia po stronie ZAKSY - 12:19. Ruciak znajduje dziurę w rzeszowskim bloku - 12:20. Mocny atak Papke - 13:20. Po chwili ten zawodnik wykazuje się kolejnym punktowym atakiem po bloku - 14:20. Trener Stelmach nie zwleka i prosi o czas. Po czasie Jarosz wygrywa walkę z potrójnym blokiem Resovii - 14:21. Perłowski atakuje ze środka - 15:21. Akhrem popełnia błąd w polu serwisowym i ZAKSA zbliża się do ugrania dla siebie kolejnego seta - 15:22. Błąd w zagrywce popełnia również Ruciak - 16:22. Blok Gladyra daje ZAKSIE pierwszą piłkę setową dla gości - 16:24. Blokujący z Kędzierzyna dotykają siatki - 17:24. Skuteczna kiwka Perłowskiego i kolejny setbol obroniony - 18:24. Ostatecznie górą okazuje się ZAKSA - 18:25.

Ruciak atakuje skutecznie z drugiej lini, omijając podwójny blok rywala - 0:1. Rzeszowianie tym razem dobrze ustawiają potrójny blok - 1:1. Akhrem mocno obija blok ZAKSY - 2:1. Kolejny punkt na konto gospodarzy dostarcza Gierczyński - 3:1. Po chwili Perłowski psuje zagrywkę - 3:2. Błąd dotknięcia siatki przez Jarosza - 4:2. Popsuta zagrywka Oivanena - 4:3. Zaraz potem fiński zawodnik posyła piłkę daleko w aut i następuję remis po 4. Atak Ruciaka i kolejny remis, tym razem po 5. Błąd w szeregach Resovii - 5:6. Udany atak Oivanena po prostej - 6:6. Gra w ty

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?