PlusLiga: Kolejna wygrana Resovii

sport24.pl
assecoresovia.pl
W czwartym meczu o brąz górą okazała się Asseco Resovia Rzeszów, która pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1.

Pierwsza akcja należy do gospodarzy - 1:0. Szybko dochodzi do remisu po 2. Ruciak atakuje po bloku - 2:3. Wkrótce ZAKSA prowadzi już dwoma "oczkami" po dobrze ustawionym bloku - 2:4. Kosok skutecznie atakuje ze środka - 3:4. Akcja blok-aut Sammelvuo - 3:5. W polu serwisowym myli się Jarosz - 4:5. Zawodnik rehabilituje się szybko, wykazując się świetnym atakiem po prostej - 4:6. Oivanen uderza po palcach blokujących ZAKSY - 5:6. Po chwili zawodnik ten popełnia błąd w ataku i posyła piłkę daleko w aut - 5:7. Udany blok Kaźmierczaka i następuje pierwsza przerwa techniczna przy stanie 5:8. Po wznowieniu gry Gladyr psuje zagrywkę - 6:8. Ruciak popełnia błąd, jednak wkrótce Jarosz odrabia zaległy punkt, radząc sobie z potrójnym blokiem rzeszowian - 7:9. Akhrem atakuje w aut - 7:10. W następnej akcji Białorusin już się nie myli i uderza mocno po prostej - 8:10. Blok Resovii zatrzymuje po raz pierwszy atak Jarosza - 9:10. Atakujący ZAKSY po chwili jednak szybko zdobywa punkt, atakując z lewego skrzydła - 9:11. Błędy po oby dwóch stronach siatki - 10:12. Akhrem stawia skuteczny blok - 11:12. Atak Sammelvuo - 11:13. Asem serwisowym popisuje się Jarosz - 11:14. W tym momencie o czas prosi trener Travica. Po czasie punkt zdobywa Gierczyński, uderzając po prostej - 12:14. Piłkę przechodząca wykorzystują rzeszowianie - 13:14. O czas prosi tym razem trener Stelmach. Kosok posyła piłkę w aut - 13:15. Oivanen przedziera się przez podwójny blok ZAKSY - 14:15. Fin ponownie skutecznie atakuje i doprowadza do remisu po 15. Po ataku Gierczyńskiego w aut mamy drugą przerwę techniczną - 15:16. Plejada wspaniałych obron kończy się błędem podwójnego odbicia po stronie ZAKSY - 16:16. Akhrem atakuje z lewego skrzydła i Resovia wychodzi na prowadzenie - 17:16. Asa serwisowego ustrzela Gierczyński - 18:16. W końcu Jaroszowi udaje się przedrzeć przez ścianę gospodarzy - 18:17. Resovia wkrótce prowadzi już 20:17 i drugi czas wykorzystuje szkoleniowiec kędzierzynian. Po czasie Sammelvuo atakuje w aut - 21:17. Perłowski zagrywa w siatkę - 21:18. Siatkarzy ZAKSY nie byli w wstanie obronić mocnej piłki i Resovia coraz bliżej wygranej - 22:18. Udana akcja ze środka Kosoka - 23:18. Oivanen uderza mocno i zdobywa pierwszą piłkę setową dla swojej ekipy - 24:18. Na boisku pojawia się Papke. Pierwszy setbol obroniony przez kędzierzynian - 24:19. Kaźmierczak psuje zagrywkę i pierwszy set wygrywają gospodarze - 25:19.

Gierczyński popisuje się dobrą zagrywką - 1:0. Akhrem uderza po prostej i Resovia prowadzi już 2:0. Ruciak atakuje bez bloku i piłka wychodzi w aut - 3:0. Długą wymianę piłek kończy Oivanen - 4:0. Resovia gra wspaniale blokiem, co odbija się na wyniku. Trener Stelmach dokonuje zmiany: za Ruciaka wszedł Martin, a za Masnego Pilarz. Akhrem wygrywa walkę z pojedynczym blokiem i zdobywa punkt - 5:1. Mierzejewski chcąc obronić trudną piłkę, dostaje nią prosto w twarz. Następuje chwilowa przerwa w grze, po której punkt zdobywa Perłowski - 6:1. Gospodarze są na fali i zamieniają wszystko w punkt - 7:1. W końcu udaje się skończyć atak w szeregach ZAKSY - 7:2. Pierwsza przerwa techniczna to pewna dominacja Sovii - 8:2. Pojedynczy blok Redwitza na Sammelvuo - 9:2. Gladyr zatrzymuje atak rywala - 9:3. Jarosz psuje zagrywkę - 10:3. Akhrem atakuje z drugiej linii i przewaga gospodarzy jest naprawdę spora - 11:3. Czas bierze zaniepokojony trener Stelmach. Pilarz posyła piłkę w aut - 12:3. Po chwili Akhrem psuje zagrywkę, dostarczając tym samym punkt za darmo na konto rywala - 12:4. Jarosz skutecznie atakuje, jednak straty ZAKSY są bardzo duże - 12:5. Martin zdobywa 6 "oczko" - 13:6. Gierczyński uderza piłkę o antenkę - 13:7. Gladyr popisuje się asem serwisowym - 13:8. ZAKSA odrobiła szybko 3 punkty z rzędu i o czas prosi trener Travica. Po czasie Gladyr zdobywa kolejny punkt bezpośrednio z zagrywki - 13:9. Za Gierczyńskiego na boisku pojawia się Mika. Pierwszy atak Miki jest jednak autowy - 13:10. Kolejny błąd w ataku popełnia Oivanen i ZAKSA powoli dogania swoich rywali - 13:11. Skutecznka kiwka Jarosza - 14:12. Długą wymianę piłek kończy skutecznie Sammelvuo - 14:13. Kędzierzynianie ustawiają blok na Oivanenie i mamy remis po 14. Pilarz myli się w polu serwisowym - 15:14. Jarosz doskonale obija rzeszowski blok - 15:15. Ignaczak popełnia błąd i druga przerwa następuje przy prowadzeniu ZAKSY - 15:16. Przesunięta krótka Perłowskiego - 16:16. Podwójny blok zatrzymuje Martina - 17:16. Jarosz atakuje po skosie - 17:17. Kaźmierczak zodbywa punkt z zagrywki - 17:18. Akhrem szybko odpowiada i atakuje po prostej - 18:18. Czapa na Sammelvuo - 19:18. Skuteczną kiwką wykazuje się Redwitz - 20:18. Akhrem atakuje, obijając kędzierzyński blok - 21:18. O czas prosi trener ZAKSY. Kosok wygrywa walkę na siatce z Gladyrem - 22:18. Oivanen uderza po prostej i Resovia coraz bliżej zwycięstwa w tym secie - 23:19. Piłka niesiona po stronie Sovii - 23:20. Sammelvuo wykorzystuje piłkę przechodzącą - 23:21. W tym momencie o czas prosi miejscowy szkoleniowiec. Z lewego skrzydła atakuje Gierczyński i gospodarze mają pierwszą piłkę setową - 24:21. Blok na Jaroszu kończy seta - 25:21.

Pierwsza akcja w trzecim secie należy do ZAKSY - 0:1. Świetny atak Kosoka po prostej - 1:1. Sammelvuo obija skutecznie dłonie Oivanena - 1:2. Fin jednak szybko się rehabilituje atakiem z prawego skrzydła - 2:2. Nieudany atak Jarosza - 3:2. Zagrwykę psuje po chwili Oivanen - 3:3. Początek seta bardzo wyrównany, akcja punkt za punkt - 4:4. Ruciak przedziera się przez blok - 4:5. Podwójny blok Jarosza i Gladyra zatrzymuje atak Oivanena - 4:6. Udana kontra Jarosza - 4:7. Przerwa techniczna ma miejsce przy stanie 4:8. ZAKSA oddaliła się od swoich rywali. Po przerwie rzeszowianie ustawiają skutecznie blok - 5:8. Nieudany, autowy atak Oivanena - 5:9. Gierczyński radzi sobie z blokiem przeciwnika - 6:9. Ruciak i Kaźmierczak blokują atakującego Resovii i przewaga ZAKSY rośnie - 6:11. Nieporozumienie po stronie gospodarzy - 7:12. Jarosz blokuje skutecznie Akhrema - 7:13. Trener z Rzeszowa przerywa grę i prosi o czas. Po czasie dobra passa kędzierzynian trwa nadal - 7:14. Po krótkiej chwili Ruciak psuje zagrywkę - 8:14. Sammelvuo uderza jak z armaty i zdobywa kolejny punkt - 8:15. Atak Akhrema po bloku ZAKSY - 9:15. Bezpośrednio punkt z zagrywki zdobywa Oivanen - 10:15. Rzeszowianie uruchomiają grę blokiem - 11:15. Czas wykorzystuje kędzierzyński szkoleniowiec. Czas wybija z rytmu Oivanena, który psuje zagrywkę. Następuje druga przerwa techniczna - 11:16. Po powrocie na boisko Gierczyński atakuje po prostej - 12:16. Na boisku pojawia się Wika, zmieniając Gierczyńskiego. Błąd w szeregach ZAKSY - 13:16. Mocny atak Oivanena, jednak piłka pada daleko w aut - 13:17. Kosok atakuje ze środka - 14:17. Długa wymiana piłek kończy się szczęśliwie dla ZAKSY - 14:18. Gladyr popisuje się kolejną świetną zagrywką - 14:19. Drugi czas wykorzystuje miejscowy szkoleniowiec. Po czasie punkt zdobywa Resovia - 15:19. Rzeszowianie nie są w stanie zatrzymać modnego ataku Jarosza - 15:20. Po chwili ZAKSA zdobywa dwa punkty z rzędu - 15:22. Sammelvuo zdobywa piłkę setową dla swojej drużyny - 15:24. Jarosz kończy seta 15:25 efektownym atakiem po prostej.

Jarosz wykazuje się wsyoką skutecznością w ataku i udaną akcją otwiera czwartego seta - 0:1. Gierczyński zdobywa pierwszy punkt dla Sovii - 1:1. Kolejny udany atak Jarosza - 1:2. Akhrem przedziera się przez podwójny blok - 2:2. Po chwili Białorusin popisuje się kolejnym skutecznym atakiem - 3:2. Akhrem wygrywa walkę na siatce - 4:3. Jarosz posyła piłkę w antenkę i Resovia ma dwupunktową przewagę - 5:3. Błąd Mierzejewskiego - 6:3. Czas dla ZAKSY. Po przerwie przesunięta krótka Gladyra - 6:4. Tę samą akcję widzimy po stronie gospodarzy - 7:4. Seria popsutych zagrywek po oby dwóch stronach boiska i mamy pierwszą przerwę techniczną - 8:5. Kaźmierczak po przerwie zdobywa punkt - 8:6. Oivanen i Perłowski ustawiają blok na Jaroszu - 9:6. Masny skutecznie uruchamia do ataku Kaźmierczaka - 9:7. Przesunięta krótka w wykonaniu Perłowskiego - 10:7. Błąd dotknięcia siatki po stronie ZAKSY - 11:7. Ten sam błąd popełniają gospodarze - 11:8. Bomba w wykonaniu Akhrema - 12:8. Oivanen obija ręce blokujących - 13:8. Atak Jarosza po prostej - 14:9. Nieudany atak Akhrema - 14:10. Gladyr zostaje zablokowany - 15:10. ZAKSA odrabia część strat - 15:12. Po popsutej zagrywce Sammelvuo mamy drugą przerwę techniczną - 16:12. Bezpośrednio punkt z zagrywkiz dobywa Kosok - 17:12. Gladyr psuje zagrywkę - 18:13. Podwójny blok zatrzymuje Jarosza - 19:13. Sytuacja ZAKSY wygląda coraz gorzej. Czas dla trenera Stelmacha. Udana kontra Gierczyńskiego - 20:13. Atak Sammelvuo w siatkę - 21:13. Kaźmierczak przerywa zastój w szeregach swojego zespołu - 21:14. Akhrem z drugiej linii skutecznie atakuje - 22:14. Bardzo dobre zawody rozgrywa dzisiaj ten zawodnik. Oivanen kończy trudną piłkę - 23:14. Resovia coraz bliżej kolejnego zwycięstwa. Gierczyński atakuje po prostej i Resovia ma pierwszą piłkę meczową - 24:15. Perłowski psuje zagrywkę - 24:16. Dzielnie bronią się kędzierzynianie - 24:17. Akcja blok-aut wykonana przez Akhrema kończy seta 25:17.

MVP: Akhrem

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): remis po 2

Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:19, 25:21, 15:25, 25:17)
Resovia: Oivanen, Kosok, Akhrem, Gierczyński, Redwitz, Perłowski, Ignaczak (L), Papke, Mika, Ilić, Wika, Gawryszewski
ZAKSA: Masny, Jarosz, Ruciak, Gladyr, Sammelvuo, Kaźmierczak, Mierzejewski (L), Pilarz, Martin