PlusLiga: Resovia przegrała ze Skrą i zagra o brązowy medal

sport24.pl
Skra Bełchatów pokonała bez starty seta Asseco Resovię Rzeszów w czwartym meczu półfinałowym, tym samym awansowała do finału mistrzostw kraju.

Pierwszy punkt dla Reszowa zdobywa Kosok 1:0. SKuteczny atak Wlazłego 1:1. Zepsuta zagrywka Możdżonka 2:1. Po bloku atakuje Wlazły 2:2. Błąd w polu zagrywki Wlazłego 3:2. Tym razem Wlazły myli się w ataku 4:2. Mocny atak Wiiarskiego 4:3. Grzyb atakuje z krótkiej 5:3. Skuteczny atak Antigi 5:4. Zablokowany Gierczyński, Skra wyrównuje 5:5. Zesputa zagrywka Plińskiego 6:5. Możdżonka 6:6. Po bloku w aut atakuje Gierczyński 7:6. Z szóstej strefy ponownie atakuje Gierczyński. Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu Resovii 8:6. Błąd Gierczyńskiego w polu zagrywki 8:7. Po bloku w aut Oivanen 9:7. Przesunięta krótka Możdżonka 9:8. Tym razem z krótkiej atakuje Grzyb 10:8. Ze środka atakuje Pliński 10:9. Atak w taśmę Wlazłego 11:9. Złe przyjęcie Winiarskiego 12:9. Zablokowany atak Gierczyńskiego 12:10. Winiarski zagrywa w siatkę 13:10. Zablokowany Antiga 14:10. Wlazły atakuje po bloku, punkt dla Skry 14:11. Błąd Miki, atak w taśmę 14:12. Punktowy blok Skry na Gierczyńskim, bełchatowianie odrabiają straty 14:13. Kolejny punkt dla Skry zdobywa Wlazły 14:14. Oivanen po prostej trafia w boisko 15:14. Błąd w ataku Możdżonka. Na drugiej przerwie prowadzi Resovia 16:14. Po wznowieniu gry skutecznie kiwa Falasca 16:15. Atak ze środka Kosoka 17:15. Skuteczny atak Miki, Resovia powiększa przewagę 18:15. Antiga omija blok 18:16. WIniarski obija ręce rzeszowian 18:17. Kolejny błąd w ataku Skry 19:17. Wlazły trafia w boisko 19:18. Kolejny błąd Winiarskiego w ataku 20:18. O czas prosi Jacek Nawrocki. Gierczyński zablokownay przez parę Możdżonek - Winiarski 20:19. Zepsuta zagrywka Wlazłego 21:19. Błąd po stronie Reszowa 21:20. Zmiana po stronie Skry. Za Antigę wchodzi Bartosz Kurek. W ataku myli się Grzyb, bełchatowianie wyrównują 21:21. O czas prosi trener Reszowa. Błąd po stronie Bełchatowa 22:21 (cztery odbicia). Grzyb zagrywa w siatkę 22:22. Z przechodzącej atakuje Możdżonek 22:23. Kolejny czas dla Resovii. W boisko atakuje Gierczyński 23:23. Ze środka Możdżonek 23:24. Atak z krótkiej Kosoka 24:24. Po bloku punkt zdobywa Wlazły 24:25. Na boisko wraca Antiga. O czas prosi ponownie trener Nawrocki. As serwisowy Antigi 24:26. Pierwszego seta wygrywa Skra.

Set drugi rozpoczyna się od skutecznego ataku Oivanena 1:0. Kosok atakuje w aut 1:1. Wlazły nie trafia w boisko 2:1. Tym razem skutecznie Wlazły 2:2. Błąd Oivanena 2:3. Oivanen trafia w boisko 3:3. Zepsuta zagrywka Oivanena 3:4. W polu zagrywki myli się Wlazły 4:4. Z krótkiej atakuje Pliński 4:5. Ze skrzydła atakuje Antiga 4:6. SKuteczny atak Gierczyńskiego 5:6. Błąd w ataku Gierczyńskiego 5:7. Mocny atak Oivanena, SKra bez szans na obronę 6:7. Zepsuta zagrywka Redwitza 6:8. Pierwsza przerwa dla Skry. Antiga obija ręce rzeszowian 6:9. Oivanen atakuje w aut 6:10. Czas dla trenera Travicy. Po powrocie na boisko w polu zagrywki myli się Falasca 7:10. Ze środka atakuje Możdżonek 7:11. Punkt dla Reszowa 8:11. Poo bloku atakuje Winiarski 8:12. Podwójny blok Skry, punkt dla bełchatowian 8:13. Kontra reszowian, skuteczny atak Oivanena 9:13. Skuteczna krótka Plińskiego 9:14. Z trudnej piłki atakuje Grzyb 10:14. Punkt dla Rzeszowa 11:14. Blok na Mariuszu Wlazłym 12:14. Tym razem już bez pomyłki Mariusz Wlazły 12:15. Po prostej w boisko po stronie Skry posyła piłkę Oivanen 13:15. Kolejny punkt zdobywa Wlazły 13:16. Druga przerwa przy prowadzeniu Skry. Po wznowieniu gry z szóstej strefy atakuje Mika 14:16. Krótka Możdżonka 14:17. Mocny atak Oivanena 15:17. Winiarski z szóstej strefy 15:18. Wlazły zdobywa punkt po dłuższej wymianie 15:19. Skuteczny blok Skry 15:20. Czas dla drużyny z Rzeszowa. Po powrocie na boisko z krótkiej atakuje Kosok 16:20. Ze skrzydła w pole po stronie Rzeszowa atakuje WIniarski 16:21. Skuteczny blok pary Możdżonek - Winiarski 16:22. Mateusz Mika zdobywa punkt dla gospodarzy 17:22. Oivanen obija blok Skry 18:22. O czas prosi Jacek Nawrocki. Mocny atak Wlazłego 18:23. Błąd dotknięcia siatki Michała Winiarskiego, punkt dla Resovii 19:23. Kolejny skuteczny blok Winiarskiego 19:24. Piłka setowa dla bełchatowian. Krzysztof Gierczyński posyła piłkęw boisko Skry 20:24. Zmiana po stronie Rzeszowa, wchodzi Perłowski. Kolejny punkt dla Asseco 21:24. Czas dla Skry. Zmiana w ekipie z Bełchatowa, na boisku pojawia się Kurek. Kolejny punkt dla Resovii 22:24. Wraca Antiga. Punktowa zagrywka Perłowskiego 23:24. Zablokowany Gierczyński 23:25. Partię drugą zwycięża Skra Bełchatów.

Rzeszów seta trzeciego rozpoczyna z Akhremem w składzie. Pierwszy punkt trzeciej odsłony dla Resovii zdobywa Kosok 1:0. Winiarski przedziera się przez blok Rzeszowa 1:1. Atak Oivanena 2:1. Krótka Plińskiego 2:2. Mariusz Wlazły psuje zagrywkę 3:2. Nieudana kontra Oivanena, atak w taśmę 3:3. Mocny atak Oivanena 4:3. Antiga zablokowany przez parę Kosok - Redwitz 5:3. Tym razem Antiga skutecznie atakuje 5:4. Oivanen zablokowany przez Możdżonka i Antigę 5:5. Krótka Kosoka 6:5. Mateusz Mika obija ręce bełchatowian 7:5. Ze środka Możdżonek 7:6. Kosok skutecznie z krótkiej 8:6. Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu Resovii. Błąd po stronie Rzeszowa (Akhrem dotyka siatki) 8:7. Kolejny atak ze środka Kosoka 9:7. Atak Wlazłego 9:8. Po dłuższej wymianie piłki punkt dla Skry, Ignaczak nie przebija na drugą stronę 9:9. Punkt dla Bełchatowa 9:10. Z przechodzącej Perłowski 10:10. Skuteczny potrójny blok Skry na Akhremie 10:11. Kolejny blok Bełchatowa na Akhremie 10:12. Pliński blokuje Akhrema 10:13. Czas dla Ljubo Travicy. Po poworocie na boisko zagrywkę psuje Wlazły 11:13. Atak po bloku Wlazłego 11:14. Mariusz Wlazły trafia w boisko 11:15. Oivanen atakuje w aut 11:16. Zawodnicy na drugą przerwę schodzą przy prowadzeniu Skry. Po wznowieniu gry skutecznie atakuje podstawowy atakujący Rzeszowa 12:16. Pewny atak z krótkiej Daniela Plińskiego 12:17. Mika trafia w boisko 13:17. Możdżonek blokuje Mateusza Mikę 13:18. Zmiana po stronie Resovii, za Mikę wchodzi Gierczyński. Blok na Antidze 14:18. Błąd po stronie Bełchatowa 15:18. Czas dla szkoleniowca Skry Bełchatów. Wlazły atakuje po bloku 15:19. As serwisowy Antigi 15:20. Tym razem o czas prosi trener Travica. Po powrocie na boisko ze środka punkt zodbywa Kosok 16:20. Krótka Możdżonka - punkt dla Bełchatowa 16:21. Bezpośredni punkt z zagrywki Możdżonka 16:22. Błąd w polu zagrywki Możdżonka 17:22. Z przechodzącej punkt zdobywa Perłowski 18:22. Blok na Winiarskim Resovii 19:22. O przerwę prosi trener Nawrocki. Z przechodzącej piłki, po długiej wymianie, punkt zdobywa Pliński 19:23. Wlazły atakuje na czystej siatce 19:24. Piłka setowa dla Skry. Zepsuta zagrywka Wlazłego 20:24. Zmiana po stronie Rzeszowa, wchodzi Grzyb. Punkt dla Bełchatowa 20:25. Skra wygrywa trzeciego seta i cały mecz 3:0.

MVP spotkania: Miguel Falasca

Asseco Resovia Rzeszów – Skra Bełchatów 0:3 (24:26, 23:25, 20:25)

Resovia Rzeszów: Redwitz, Gierczyński, Mika, Grzyb, Kosok, Oivanen, Ignaczak (L) oraz Perłowski, Akhrem, Papke, Ilić.
Skra Bełchatów: Wlazły, Pliński, Falasca, Winiarski, Antiga, Możdżonek, Gacek (L) oraz Kurek.