Polonia wygrała 2:0 z Sokołem

mkspolonia.pl
Goście z Niska najgroźniejsi byli w pierwszych 10 minutach spotkania. Wtedy to kilka razy zaatakowali przedpole gospodarzy i zrobiło się gorąco. Na szczęście żadna z tych akcji nie zakończyła się powodzeniem i Polonia spokojnie mogła uporządkować swoje szeregi.

Z każdą minutą rosła przewaga Poloni i piłka coraz częściej znajdowała się pod bramką gości. Najpierw Paweł Załoga kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego (23m) trafił w poprzeczkę. W 22 min było już 1:0. Dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Andrzej Kot a wbiegający w pole karne Paweł Załoga, piękną "główką" otworzył wynik meczu. Później jeszcze Arek Gosa po pięknym podaniu Krystiana Kazka, wygrał przepychankę z obrońcą gości i mocnym strzałem trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie goście tylko raz zagrozili bramce Tomka Króla. Strzał Artura Lebiody wylądował na poprzeczce po interwencji naszego bramkarza. Było to już jednak przy stanie 2:0 dla Barcelonki. Drugiego gola strzelił Arek Gosa. Andrzej Kot wygrał pojedynek z bramkarzem gości i próbował przelobować jednego z dwu obrońców stojących na linii bramkowej. Obrońca odbił piłkę głową ale ta trafiła wprost pod nogi nadbiegającego Arka Gosy. Najlepszy strzelec Polonii nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w bramce. Arek miał jeszcze dwie bardzo dobre pozycje do podwyższenia wyniku. Za pierwszym razem znakomitą interwencją popisał się Osipa, a w drugim przypadku nasz napastnik spudłował z paru metrów strzelając wysoko nad bramka gości.

Zwycięstwo Polonii nie podlegało dyskusji i z przebiegu gry powinno być okazalsze. Jednak najważniejsze są trzy punkty i mobilizacja na niedzielny mecz z Partyzantem.

Polonia: Król, M.Kubas, Załoga, Kitor, Harłacz, Gwóźdź, Kot, Steckiv, Kazek, Horzow (Wanat 60'), Gosa.

Bramki:
1:0 Załoga 22' (po dośrodkowaniu Kota z rzutu rożnego kolejna celna główka Pawła Załogi),