Stalowa Wola zorganizowała pierwszy w historii miasta turniej judo

W Pucharze Polski Kobiet i Mężczyzn do lat 23 wystartowało 200 zawodników z 46 klubów całej Polski. Debiutujący w roli organizatora tak dużej imprezy działacze sekcji judo MOSiR Stalowa Wola bardzo dobrze wywiązali się ze swych obowiązków - zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

Kolejny raz na podium Pucharu Polski zameldowała się zawodniczka PTS WALTER Rzeszów. Tym razem trzecie miejsce w kat. 52 kg wywalczyła Dagmara Tronina, która po dwóch zwycięstwach w grupie eliminacyjnej uległa w półfinale późniejszej zwyciężczyni Katarzynie Wilczyńskiej z AZS Łódź (aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorek).

Piąte miejsce w kat. 48 kg zajęła Magdalena Tronina (Mistrzyni Polski Juniorek w kat. 44 kg). Magda, młodsza kuzynka Dagmary, również wygrała dwie walki w eliminacjach, w półfinale uległa Ewie Konieczny z Czarnych Bytom (Mistrzyni Polski Seniorek) a w walce o 3 miejsce Joannie Stankiewicz z Rawy Mazowieckiej.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?