Turniej o Puchar Tymbarku. Poznaliśmy najlepsze zespoły na Podkarpaciu

Marcin Jastrzębski
W finale dziewczynek do 8 lat spotkały się uczennice z Rudnika i z Kolbuszowej.
W finale dziewczynek do 8 lat spotkały się uczennice z Rudnika i z Kolbuszowej. Michał Czajka
Ponad seta zespołów powalczyła we wtorek w Stalowej Woli w ramach wojewódzkiego finału XXIII edycji Pucharu Tymbarku. Wyłoniono najlepsze ekipa w trzech kategoriach wiekowych.

Na 22 boiskach Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej rywalizowano o triumf w trzech kategoriach wiekowych (do 8, 10, 12 lat). Ogromne emocje wzbudził finał w kat. do 8 lat dziewczynek. W nim reprezentanci Rudnika nad Sanem (triumfatorzy w powiecie niżańskim) pokonał 6:1 SMS z Kolbuszowej. Wszystkie bramki dla Rudnika strzeliła Paulina Dubiel, zdecydowanie najlepsza zawodniczka tego turnieju w swojej kategorii. Opiekunem ekipy z Rudnika był Krzysztof Gątarz, który na co dzień pracuje w miejscowym UKS-ie Orlik Rudnik. Jego klub wystawił w sumie cztery ekipy w turnieju.

– To przyjemność pracować z takimi zawodniczkami jak Paulina. Mam w swojej ekipie wiele bardzo pracowitych i utalentowanych dziewczynek – zaznaczał Gątarz.

Zwycięstwo w tej rywalizacji z pewnością pomoże Rudnikowi w rozwoju swojego UKS-u.

– Za rok przyjedziemy jako obrońcy tytułu – mówi Gątarz. W kategorii do 10 lat chłopców najlepsza okazała się „12” Stalowa Wola.

W kat. do 10 lat dziewczynek triumfowały uczennice z SP w Borowej (powiat mielecki), które startowały w turnieju pod nazwą akademii z Połańca - Aktywny Junior. W kategorii do 10 lat chłopców wygrała SP nr 9 z Sanoka. W kat. do 12 lat dziewcząt wygrały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Krasnem. W kat. do 12 lat chłopców wygrali uczniowie SMS-u Stal Rzeszów.

Najlepsi w kategoriach do 10 i do 12 lat awansowali do wielkiego finału, który będzie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie (16 czerwca).