ZAKSA krok bliżej do medalu

sport24.pl
Pierwszy mecz o brązowy medal PlusLigi pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle a Resovią Rzeszów zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Po zaciętych półfinałach pora na mecz o trzecie miejsce. Walka o podium rozegra się między drużyną z Kędzierzyna, a rzeszowską Resovią. ZAKSA półfinał przegrała z Jastrzębskim Węglem w pięciosetowym boju, Resovia uległa Skrze Bełchatów już po czwartej rundzie. Jak będzie wyglądać dzisiaj gra obydwu drużyn? Czy ZAKSA zdołała wrócić do dyspozycji fizycznej po długim półfinale? Czy Resovia poradzi sobie z presją jaka na niej ciąży w związku z ubiegłorocznym drugim miejscem?

Spotkanie rozpoczyna od zagrywki ZAKSA. Pierwszy punkt zdobywa Aleh Akhrem z lewego skrzydał - Kazimierczak spóźnia się do bloku. Kaźmierczak pewnie z krótkiej - 1:1. Niepewne przyjęcie Gierczyńskiego, obrona Ruciaka i skuteczna kontra Jarosza -2:1 dla gospodarzy. Błąd zagrywki Kazimierczaka - 2:2. Miko Oivanen zagrywa daleko w aut, niedokładne przyjęcie Resovii, Sammelvuo z przechodzącej zablokowany przez rozgrywającego Resovii. Długa akcja zakończona skutecznym atakiem Gierczyńskiego -3:4 dla Resovii. Jarosz obija blok -4:4. Jarosz ponownie obija blok Grzyba, na zagrywce Sammelvuo - as serwisowy - 6:4. Gierczyński zablokowany przez Masnego i ZAKSA prowadzi 7:4. Po skutecznym ataku Jarosza 8:5 dla ZAKSY na pierwszej przerwie technicznej. Po przerwie wybroniony atak Oivanena, niestety myli się Jarosz. W kolejnej akcji Ruciak skutecznie obija blok - 9:6. Niedokładne przyjęcie Resovii, kontra ze strony ZAKSY zakończona przez Ruciaka - 10:6. Asem serwisowym popisuje się kapitan ZAKSY, Masny. Akhrema zmienia Mika. Przyjęcie w punkt młodego gracza, lekki plas na druga stronę - kontrę wyprowadzają kedzierzynianie, kończy Ruciak - o przerwę prosi Ljubo Travica, ZAKSA prowadzi 12:6. Kosok przebija sie przez blok Ruciaka, zepsuta zagrywka Gierczyńskiego - 13:7. Zagrywkę psuje również Ruciak - 13:8. Kazimierczak popisuje się przesunietą krótką. Niedokładne rozegranie Resovii skutkuje kontrą Jakuba Jarosza - 15:8 dla ZAKSY. Kolejna kontrę wyprowadza Resovia, młody przyjmujący Mika obija blok - 15:9. Kapitalna obrona Masnego po ataku Oivanena, Jarosz punktowy plas w środek boiska - na drugiej przerwie technicznej ZAKSA prowadzi 16:9. Po przerwie grę wznawia Jakub Jarosz, psuje jednak zagrywkę. Podwójna zmiana w ekipie z Rzeszowa - Paweł Papke za Oivanena oraz Ivan Ilić za Redwitza. Mika psuje zagrywkę i gospodarze prowadzą 17:10. Niedokładne przyjęcie Miki i Resovia przegrywa już 8 punktami. Przesunięta krótka Wojciecha Grzyba - 17:11. Kolejna zmiana w ekipie z Rzeszowa, Perłowski zmienia Grzyba na zagrywkę. Po prostej kieruje piłkę poza boisko - 19:11 dla ZAKSY. Na środku myli się Kosok - 20:11. Przechodzącej piłki nie wykorzystuje Kazimierczak, Resovia oddaje piłkę za darmo na co ZAKSA odpowiada krótką Kazimierczaka - 21:11. O przerwę prosi szkoleniowiec Resovii. Po wznowieniu z lewego skrzydła Gierczyński - 21:12. Na parkiet powracają Oivanen i Redwitz. Jarosz po prostej przebija się przez blok i ZAKSA prowadzi już 22:12. Gierczyński obija blok - 22:13. Kazimierczak odpowiada atakiem ze środka - 23:13. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobywa Ruciak - 24:13. Krzysztof Gierczyński i Miko Oivanen zderzają się przy próbie przebicia piłki, co skutkuje 25 punktem dla ZAKSY. Całego seta gospodarze wygrywają do 13.

Drugiego seta rozpoczyna Resovia od zepsutej zagrywki. Przez blok przebija się Oivanen - 1:1. Z lewego skrzydła potężny atak Sammelvuo - 2:1. Aleh Akhrem nie trafia w boisko i na dwa punkty odskakują gospodarze - 3:1. Pomyłka Oivanena na prawym skrzydle - 4:1. Oivanen przebija się przez blok. As serwisowy Jakuba Jarosza - 6:2 dla gospodarzy. Aleh Akhrem przebija się przez blok 6:3. Przyjęcie w punkt Ruciaka i Masny wykorzystuje środek - 7:3. Akhrem blokowany z 6 strefy, po wybloku Oivanen obija blok - 7:4. Jarosz po przekatnej, broni Oivanen ale Resovia musi oddac piłkę, Gladyr ze środka kończy akcję i na pierwszą przerwę techniczną ZAKSA schodzi z 4 punktową przewagą. Zepsuta zagrywka Gladyra po przerwie - 8:5. Sammelvuo z 6 strefy - 9:5. Grzegorz Kosok skutecznie ze środka - 9:6. Kaziemierczak odpowiada tym samym - 10:6. Z lewego skrzydła plasuje Aleh Akhrem, blok Kazimierczaka - 11:6. Ruciak psuje zagrywkę. W kolejnej akcji atak Jarosza podbity, lecz rzeszowianie nie są w stanie odbić jej od siatki 12:7. Aleh Akhrem obija potrójny blok ZAKSY. Z prawego skrzydła plas Jarosza tuż za opadający blok -13:8. Podwójne odbicie Jarosza - 13:9. Gladyr myli się w ataku ze środka - 13:10. Kontra Resovii ,którą kończy Grzyb ze środka - 13:11. O czas prosi Krzysztof Stelmach. Po przerwie grę wznawia Akhrem. Niedokładnie Ruciak, Masny z połowy boiska zmuszony rozegrać do Sammelvuo, ten zdobywa punkt - 14:11. Oivanen odpowiada atakiem z prawego skrzydła - 14:12. Piłka odbija sie od bloku rzeszowian po ataku Gladyra i spada w boisko gości -15:12. Skuteczny atak ZAKSY i druga przerwa techniczna dla gospodarzy. Wznawia Gladyr, Gierczyński na wyczyszczonej siatce - 16:13. Z prawego skrzydła blok-aut Jarosza - 17:13. Ruciak z lewego skrzydła - 18:13. O przerwę prosi Ljubo Travica. Po przerwie Oivanen obija dłonie Jarosza i zdobywa 14 punkt dla swojej drużyny. Gierczyński myli się w zagrywce -19:14. Gierczyńskiego zmienia Mika. Kosok ze środka - 19:15. Jakub Jarosz z prawego skrzydła - 20:15. Oivanen obija blok kędzierzynian- 20:16. Gladyr ze środka zdobywa punkt i ZAKSA prowadzi- 21:16. Myli się Akhrem i o przerwę prosi Ljubo Travica - 22:16. As serwisowy Jarosza po przerwie - 23:16. Oivanen nie wykorzystuje okazji, ZAKSA wyprowadza kontrę - Sammelvuo zablokowany przez Akhrema. W kolejnej akcji Sammelvuo przebija się przez blok - 24:17. Oivanen po skosie, na zagrywkę za Grzyba wchodzi Perłowski. Gladyr atakuje ze środka kończąc 2 seta - 25:18.

Trzecia partię rozpoczyna Jarosz, zepsuta akcja Resovii po wybloku - 1:0. Długą akcję ze środka kończy Perłowski - 1:1. Dobra zagrywka Perłowskiego, jednak Jarosz kończy z prawego skrzydła - 2:1. Oivanen przebija się przez blok i Resovia wyrównuje - 2:2. ZAKSA ze środka, nieudany wyblok Resovii - 3:2. Bład Redwitza przy drugim odbiciu - 4:2 dla ZAKSY. Redwitz kiwa z drugiej piłki - 4:3. Nieczysto w piłkę trafia Gladyr ze środka ale zdobywa punkt - 5:3. Oivanen kiwa z prawego skrzydła, kontra ZAKSY ale Jarosz nie trafia w boisko - 5:4. Jarosz tym razem nie myli się 6:4. Alek Akhrem popisuje się mocnym atakiem 6:5. Po długiej akcji Oivanen dotyka siatki przy próbie ataku z przechodzącej - 7:5. Długa akcja zakończona plasem Jarosza za potrójny blok Resovii - 8:6. ZAKSA prowadzi na pierwszej przerwie technicznej. Po przerwie niedokładne przyjęcie Ignaczaka, plas Miki i skuteczna kontra ZAKSY, Jarosz po skosie - 9:6. Kolejna kontrę kędzierzynian po niedokładnym przyjęciu Ignaczaka wykorzystuje Kazimierczak - 10:6. O przerwę prosi Ljubomir Travica. Po przerwie Ruciak psuje zagrywkę - 10:7. Sammelvuo wyprowadza z opresji gospodarzy po niedokładnym przyjęciu - 11:7. Alek Akhrem pokazuje się na lewym skrzydle i atakuje po prostej - 11:8. Złe przyjęcie Ruciaka co skutkuje pomyłką w ataku Sammelvuo - 11:9. O przerwę prosi Krzysztof Stelmach. Sammalvuo po przerwie nie kończy ataku co skutkuje kontrą Resovii - 11:10. Jakub Jarosz mocnym atakiem zdobywa 12 punkt dla gospodarzy. Pomyłka w zagrywce Jarosza - 12:11. Alek Akhrem prezentuje punkt ZAKSIE psując zagrywkę - 13:11. Agresywna kiwka Redwitza z drugiej piłki - 13:12. Kosok myli się w zagrywce 14:12. Seria zepsutych zagrywek trwa - Gladyr posyła piłkę w siatkę. Ruciak po przekątnej na Mateusza Mikę -15:13. Alek Akhrem kończy drugi atak po serii obron kędzierzynian -15:14. Kolejny atak Akhrema, piłka odbija się od Kazimierczaka i Resovia doprowadza do remisu - 15:15. Kaziemierczak ze środka - 16:15 dla gospodarzy. Po przerwie Oivanen blokowany na prawym skrzydle przez Kazimierczaka i Sammelvuo - 17:15. As serwisowy Michała Ruciaka i ZAKSA prowadzi już 18:15. Po kolejnej zagrywce Ruciaka kontra Kazimierczaka i blok-aut - 19:15. O przerwę prosi Travica. Po przerwie wznawia Ruciak, jednak posyła zagrywkę w aut - 19:16. Łukasz Perłowski zdobywa punkt z zagrywki 19:17. Perłowski myli się i ZAKSA prowadzi 20:17. Jakub Jarosz myli się w ataku 20:18. Kolejny atak Jarosz kończy, piłka ląduje na 9 metrze - 21:18. Aleh Akhrem po przyjęciu Ignaczaka w punkt zdobywa 19 puntkt dla gości. Błąd Ruciaka, który w kolejnej akcji naprawia Gladyr - 22:20 Perłowskiego zmienia Grzyb. Jakub Jarosz z prawego skrzydła - 23:21. Kazimierczak nie kończy przechodzącej, za to kontrę kończy Oivanen - 23:22. Niedokładne przyjęcie Ruciaka skutkuje remisem - 23:23. O przerwę prosi Krzysztof Stelmach. Po przerwie punktuja dwukrotnie kędzierzynianie i wygrywają trzeciego seta do 23.

MVP spotkania wybrany został Wojciech Kaźmierczak.

ZAKSA - Resovia: 3:0 (25:13, 25:18, 25:23)

ZAKSA: Jarosz, Masny, Ruciak, Sammelvuo, Gladyr, Kaźmierczak, Mierzejewski (libero)
Resovia: Akhrem, Redwitz, Gierczyński, Oivanen, Grzyb, Kosok, Ignaczak (libero) oraz Mika, Ilić, Papke, Perłowski