Znicz odpadł z Pucharu Polski

W akcji Andrzej Pluta, zawodnik Anwilu Włocławek.
W akcji Andrzej Pluta, zawodnik Anwilu Włocławek. Fot. Łukasz Solski
PBG Basket Poznań, Anwil Włocławek oraz drugoligowy Rosasport Radom to trzy zespoły, które uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów Pucharu Polski.

Anwil w ostatnim meczu czwartej rundy wygrał ze Zniczem Jarosław 106:91. Aż sześciu koszykarzy gospodarzy zdobyło dwucyfrową ilość punktów, a najwięcej (21) miał Nikola Jovanović. Serb trafił wszystkie 8 rzutów z gry, zaliczył 5 zbiórek i 6 asyst.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem, ale Znicz postawił twarde warunki i dopiero w końcówce IV kwarty mogli poczuć się pewnie. Po 20 minutach notowano remis po 50. W szeregach naszej drużyny świetne zawody rozgrywał Jeremy Chappell. Nasz Amerykanin imponował skutecznością. Do przerwy nie pomylił się ani razu (2/2 za 2, 3/3 za trzy, 4/4 osobiste). Pod tablicami, tradycyjnie już szalał John Williamson. Właśnie po jego akcji w 32 minucie Znicz tracił do rywali tylko 5 punktów (80:75). Później kilka udanych wejść dla Anwilu zaliczył Nikola Jovanović, za faule spadli Tomasz Zabłocki oraz Keddrick Mays i włocławianie uciekli na bezpieczny dystans.

Anwil Włocławek - Znicz Jarosław 106:91 (32:24, 18:26, 30:23, 26:18)

Anwil: N. Jovanović 21 (2), A. Dunn 17, B. Wołoszyn 15 (3), R. Sullivan 13, K. Szubarga 11 (1), A. Pluta 10 (2), D. Joyce 7, K. Chanas 7 (1), M. Tuljković 5.
Znicz: J. Chappell 27 (4), J. Williamson 25, K. Mays 12 (2), D. Witos 11, B. Sarzało 9 (1), T. Zabłocki 3, D. Wyka 2, G. Szczotka 2, A. Mikołajko 0, A. Urban 0.